×

“Womentoring FKN – Twoje wsparcie w drodze po pracę” – podsumowanie pierwszego miesiąca wspólnej przygody!

 

Właśnie minął miesiąc wielkiej przygody, w której wirtualnie zdecydowało się uczestniczyć 40 wspaniałych kobiet z całej Polski.

Przygoda pod postacią rozwojowego programu “Womentoring FKN – Twoje wsparcie w drodze po pracę!”.

Dzisiaj pragniemy krótko podsumować, co się u nas działo we wrześniu.

A było tego sporo!

 

Ale zacznijmy od podstawowego pytania.

 

Dlaczego wsparcie kobiet na rynku pracy jest ważne?

Według badań na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy, istnieje wiele przeszkód, na jakie kobiety napotykają podczas swojego rozwoju zawodowego.

 

  • Przerwy w karierze np. urlop macierzyński czy opieka nad starszymi lub chorymi członkami rodziny, spowalniają rozwój zawodowy kobiet oraz negatywnie wpływają na ich wysokość zarobków jak i poczucie pewności siebie na rynku pracy. 

 

  • Kobiety gorzej oceniają swoje kwalifikacje i osiągnięcia na rynku pracy, przez co rzadziej negocjują lepsze warunki zatrudnienia oraz rzadziej zmieniają pracę. 

 

  • Wiele kobiet odczuwa wypalenie zawodowe, stres oraz dyskryminację w miejscu pracy, a mimo to nadal obawiają się zmiany.

 

Tak nie musi być!

Misją projektu “Womentoring FKN” jest wyposażenie uczestniczek w wiedzę i umiejętności.

A przede wszystkim w ODWAGĘ, która poprowadzi prosto do obranego celu zawodowego, pokonując z łatwością wyżej wymienione przeszkody.

 

Od czego zacząć budować satysfakcjonującą ścieżkę rozwoju zawodowego?

 

Dobrze zdefiniowany cel jest podstawą każdej drogi – powiedziała Kinga Adamska – mentorka, która swoim autorskim programem: “Realizuj swoje cele i korzystaj z excelowej wiedzy” w trakcie pierwszego webinaru, rozpoczęła cały cykl szkoleń!

Kinga twierdzi, że warto żyć zgodnie z życiową lub zawodową misją, dlatego stale zachęca uczestniczki do zdefiniowania swojej misji. 

Z kolei, aby budować i planować swoje cele, mentorka pokazała jak wykorzystać dostępne nam narzędzia, jak chociażby Excel.

Dzięki Kindze uczestniczki mogły zbudować podstawy swojej motywacji do zmian oraz spisać plan, który niczym drogowskaz nie pozwoli im się zgubić na rynku pracy!

I nie zwolniły tempa!

 

Drugim szkoleniem, które odbyło się we wrześniu było spotkanie na temat: “Jak otworzyć się na zmiany zawodowe?”.

 

Zmiana to jedyna pewna rzecz w naszym życiu. 

Ponadto, często to właśnie zmiany są początkiem czegoś lepszego 

– więc lepiej się z nimi oswoić!

Jednak według Anety Matyjaszek najczęstszym powodem, dla którego nie podejmujemy działań do zmiany – jest strach!

Każda zmiana wiąże się z oporem, który jest naturalną reakcją, na pojawienie się czegoś nowego, czasem wręcz niewygodnego.

Z tego powodu, aby pokonać strach i opór przed zmianami, w trakcie szkolenia uczestniczki uczyły się sposobów jak poradzić sobie z lękiem, który blokuje nasze działania.

Dowiedziały się również skąd czerpać odwagę do zmian, które w ostatecznym rozrachunku prowadzą nas ku lepszej przyszłości.

 

Sama teoria nie wystarczy – stawiamy na praktykę

 

W tym miesiącu – nie tylko odbyły się już dwa specjalistyczne webinary – ale również miały miejsce spotkania online z trenerkami: Joanną Pastuszak-Cybulska, Hanną Czempiel Moniką Sikora i Anetą Matyjaszek.

Spotkania w małych grupach z możliwością indywidualnej konsultacji, pomagają każdej uczestniczce wdrożyć zdobytą wiedzę w życie.

To także miejsce na dyskusję, rozwiewanie wątpliwości i rozprawienie się z rozterkami.

Kolejny zastrzyk motywacji uczestniczki otrzymują od całego zespołu w zamkniętej grupie na platformie Meta – Facebook – bo jak wiemy rozwój w grupie ma podwójną moc!

 

Przeczytaj: Dlaczego w grupie rozwijasz się szybciej?

 

Wrzesień za nami 

 

To był bardzo intensywny miesiąc.

Ale wiemy, że warto.

Dzięki projektowi “Womentoring FKN – Twoje wsparcie w drodze po pracę!” wiele kobiet otrzyma potrzebne wsparcie, aby budować pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości w dążeniu do znalezienia satysfakcjonującej ścieżki rozwoju.

W następnym miesiącu czeka na nas kolejna dawka wiedzy i inspiracji!

Jeżeli również chciałabyś dołączyć do projektu – zapisz się do naszego newslettera, a pierwsza dowiesz się o zapisach do drugiej edycji. 

Kolejny nabór wniosków rusza już wiosną 2023r.!