×

Fundacja Kobieta Niezależna                                                                  01 września 2023 r. 

      

INFORMACJA PRASOWA

SERCE WARSZAWY ZABIŁO W RYTMIE NIEZALEŻNOŚCI

W samym sercu Warszawy, w malowniczych Łazienkach Królewskich, 27 sierpnia br. odbył się „V Bieg Po Niezależność”. Impreza była świętem nie tylko sportowym, ale także przykładem na to, że współpraca, zaangażowanie i pasja mogą tworzyć wyjątkowe wydarzenia, które budują wspierającą się społeczność i pozostawiają piękne wspomnienia. Całość bowiem została zorganizowana przez grupę kobiet w ramach wolontariatu. 

Co więcej, organizatorki biegu miały okazję spotkać się osobiście dopiero w przededniu wydarzenia. Wcześniej kontaktowały się ze sobą głównie internetowo. W ten sposób zaplanowały i zrealizowały wydarzenie, w którym udział wzięło ok. 300 osób. Połączyła je chęć działania na rzecz kobiet w ramach Fundacji Kobieta Niezależna. 

 

Impuls do rozwoju

– „Bieg po Niezależność” to jeden ze sztandarowych projektów Fundacji Kobiet Niezależna. Tegoroczna edycja odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Celem biegu jest wsparcie kobiet, a także mężczyzn i dzieci w rozwoju osobistym, danie im impulsu albo wręcz kopniaka do wstania z kanapy, zawalczenia o siebie, swoje zdrowie i poczucie własnej wartości. Często ten pierwszy krok otwiera przed nami ogromne możliwości rozwojowe. Jak piszą uczestniczki: „pozytywnie motywuje i inspiruje”. – mówi Monika Olejniczak, liderka zespołu organizującego „V Bieg po Niezależność”, wolontariuszka FKN.

Bieg jest również okazją do spotkania społeczności Fundacji Kobieta Niezależna. Z roku na rok powiększa się grono osób z całej Europy, dla których ten bieg jest jedyną okazją, aby poznać się osobiście, przytulić, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, wsparciem, a także nawiązać współpracę, zaplanować wspólne biznesy. Pozwala na ,,wrzucenie 5 biegu” – dodaje liderka zespołu.

 • Facebook

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie w Łazienkach Królewskich, mogły włączyć się w bieg wirtualnie, czyli przebiec dystans 5 km w dowolnym miejscu, na samodzielnie wyznaczonej trasie.

 • Facebook

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Warszawy, Rafał Trzaskowski.

 

Wspaniała atmosfera na trasie 

Trasa licząca 5 km, została poprowadzona malowniczymi ścieżkami Łazienek Królewskich. Miasteczko biegowe usytuowane zostało na boisku Agrykoli, tuż naprzeciwko wejścia do parku, stanowiącego też punkt startu. Tu mieściły się atrakcje i przeprowadzona została rozgrzewka. Przed biegiem głównym odbyła się rywalizacja dzieci na trasie 500 m. 

Na mecie na biegaczy czekały wspaniałe medale, zaprojektowane przez wolontariuszkę Magdalenę Cebulską, która też, wspólnie z wolontariuszką Dorotą Drożdż, była autorką projektu koszulki. Na biegaczy i biegaczki spadł prawdziwy deszcz nagród. Nie tylko bowiem zwycięzcy odebrali wartościowe trofea. Tego dnia rozdano wiele różnych upominków.

 • Facebook

Na sukces „V Biegu Po Niezależność” pracowały wszystkie wolontariuszki Fundacji Kobieta Niezależna, zapewniając biegaczom doskonałą atmosferę i wsparcie na każdym etapie trasy. 

 

Moc kobiecej solidarności

– Dla mnie osobiście, jako wiceprezeski Fundacji Kobieta Niezależna, to niezwykle wzruszające doświadczenie obserwować, jak wolontariuszki Fundacji Kobieta Niezależna, w trakcie przygotowywania tego projektu połączyły się w piękny, zgrany zespół. Dowodem tego była bardzo sprawna organizacja, sprawny przebieg całego przedsięwzięcia z pozytywnym odbiorem wszystkich uczestników. To jest prawdziwa moc kobiecej solidarności.- mówi Agnieszka Nowakowska, wiceprezeska Fundacji Kobieta Niezależna, zaangażowana w realizację „V Biegu po Niezależność”. 

 • Facebook

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszkom, które włączyły się w organizację biegu i udowodniły, że wspólnie można zdziałać cuda. Dzisiejszy dzień to dowód na to, że kiedy kobiety współpracują, wspierają się nawzajem i kierują się życzliwością, mogą osiągnąć niesamowite rezultaty. Jesteście dla innych inspiracją, dowodem na to, że siła współdziałania potrafi zmieniać świat. Dziękuję wam za to, że dajecie nam wszystkim nadzieję na lepszą przyszłość i piękny przykład na to, że warto łączyć siły dla wspólnego dobra. Na tym też polega misja Fundacji Kobieta Niezależna i to wspaniale widzieć, jak jest realizowana w praktyce. Dziękuję też wszystkim osobom, które uczestniczyły w wydarzeniu, włączyły się w nasz projekt, zarówno w Łazienkach Królewskich, jak i wirtualnie, na całym świecie. – podkreśla A. Nowakowska, dodając, że nie tylko przy okazji tego wydarzenia, ale przez cały rok można dołączyć do grona Partnerów lub Sponsorów Fundacji. 

 • Facebook

Misją Fundacji Kobieta Niezależna jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której kobiety znajdują wsparcie i inspirację, by wzmacniać swoje umiejętności. Wśród kluczowych celów, które stawia sobie Fundacja, znajduje się aktywizacja kobiet, ukierunkowana na rozwijanie ich potencjału. To nie tylko indywidualna podróż, lecz także budowanie wspólnoty i grup wsparcia, gdzie kobiety wspierają się nawzajem w dążeniu do osobistego i zawodowego sukcesu.

Fundatorką i prezeską Fundacji Kobieta Niezależna jest Kamila Rowińska, trenerka biznesu i rozwoju osobistego, autorka książek, twórczyni konceptu „Kobieta Niezależna”, mentorka dla tysięcy kobiet, dla których jest realnym wsparciem. Jej wiedza i doświadczenie są kluczowym punktem odniesienia dla kobiet, które pragną osiągnąć sukces i niezależność.

Klasyfikacja „V Biegu po Niezależność”:

Kobiety:

 1. Dorota Lutomska
 2. Ewa Gryboś 
 3. Valentina Lis 

 • Facebook

Mężczyźni:

 1. Vitalii Zolin
 2. Piotr Tolak 
 3. Piotr Mazurek 

 • Facebook

Zdjęcia: Anna Kajat Fotografia

* * *

Organizator: Fundacja Kobieta Niezależna