REGULAMIN DLA KURSANTEK PROGRAMU
Womentoring FKN – Twoje wsparcie w drodze po pracę!
§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Niniejszy Regulamin określa ogólne warunki, zasady, prawa i obowiązki Kursantek oraz sposób nabycia dostępu i funkcjonowania Programu “Womentoring FKN – Twoje wsparcie w drodze po pracę!” (zwany dalej “Womentoring FKN”).
- Klientka chcąca dokonać nabycia dostępu do Programu, jest zobowiązana do zaakceptowania Regulaminu przed sfinalizowaniem Zamówienia.
- Zarządzające Programem w ramach Programu, udostępniają treści cyfrowe, świadczą usługi elektroniczne i administrują Programem.
- Kursantka może kontaktować się z Zarządzającymi Programem mailowo: womentoringfkn@fundacjakobietaniezalezna.pl
- Organizatorem Programu jest FUNDACJA KOBIETA NIEZALEŻNA z siedzibą w Gliwicach, ul. Górnych Wałów 21/6, 44-100 Gliwice, wpisaną do KRS pod numerem 0000841507, reprezentowana przez: Kamilę Rowińską – Prezeska Zarządu, Annę Cieśla – Wiceprezeska Zarządu.
§2 DEFINICJE
- Klientka– zainteresowana nabyciem dostępu do Programu. Klientką jest zarówno Konsumentka – osoba fizyczna w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego, Przedsiębiorczyni – osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca
we własnym imieniu działalność gospodarczą oraz Przedsiębiorczyni na prawach konsumenta – przedsiębiorczyni dokonująca zakupów i zawierająca umowy związane z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą, ale nie mających dla niej charakteru zawodowego. - Regulamin– niniejszy Regulamin Programu, określający warunki i zasady korzystania z Programu.
- Program – Program mentoringowy „Womentoring FKN”.
- Fundacja – FUNDACJA KOBIETA NIEZALEŻNA z siedzibą w Gliwicach, ul. Górnych Wałów 21/6, 44-100 Gliwice, wpisaną do KRS pod numerem 0000841507, reprezentowana przez: Kamilę Rowińską – Prezeska Zarządu, Annę Cieśla – Wiceprezeska Zarządu
- Kursantka – nabywająca dostęp do Programu i korzystająca z niego.
- Zarządzające Programem – Wolontariuszki Fundacji koordynujące projekt.
- Mentor/Mentorka/Trener/Trenerka – specjalista/specjalistka dzielący się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem z Kursantkami.
- Zamówienie – forma zlecenia dołączenia do Programu.
- Produkt elektroniczny – produkt dostępny wyłącznie w formie cyfrowej.
§3 ZAŁOŻENIA PROGRAMU “Womentoring FKN”
- Program „Womentoring FKN” jest programem mentorskim skierowanym do kobiet chcących zdobyć pierwszą pracę na etacie, zmienić ją lub powracających na rynek pracy po przerwie.
- Fundacja w ramach Programu nie zajmuje się szukaniem dla Kursantki pracy.
- W ramach Programu, Fundacja oferuje edukację Kursantek polegającą na:
I. wskazaniu, jak przygotować się do znalezienia pracy zgodnej z posiadanymi kompetencjami,
II. wyposażeniu w umiejętności sporządzenia CV i listu motywacyjnego,
III. przygotowaniu do rozmowy rekrutacyjnej.
4. Program ma na celu wsparcie Kursantek w pozyskaniu umiejętności i narzędzi, ułatwiających zdobycie pracy.
5. W ramach uczestnictwa, Kursantki otrzymują:
I. zeszyt ćwiczeń w formacie PDF,
II. dostęp do treningów online na żywo na platformie Zoom,
III. dodatkowe bonusy, m.in. dodatkowe darmowe szkolenia.
6. Program odbywa się w formule spotkań mentorskich oraz treningów online na żywo na platformie Zoom.
7. Treningi i spotkania mentorskie rozpoczynają się we wrześniu 2022 r., a kończą w listopadzie 2022r. Szczegółowy harmonogram zostanie przesłany Kursantkom po opłaceniu uczestnictwa.
8. Program przewiduje 5 spotkań mentorskich, spotkania trenerskie oraz symulację rozmowy kwalifikacyjnej w ciągu trwania Programu.
9. Treningi odbywają się w maksymalnie 10-osobowych grupach.
10. Spotkania mentorskie i trenerskie odbywać się będą w godzinach popołudniowych i będą trwać do 2h.
11. Spotkanie symulacyjne rozmowy rekrutacyjnej odbywać się będzie wg ustalenia Kursantki z trenerem, trwać będzie około 45 min.
12. Warunkiem uczestnictwa w Programie jest opłacenie dostępu oraz spełnienie wymagań technicznych takich jak: dostęp do Internetu, dostęp do platformy zoom, posiadanie kamery i mikrofonu oraz aktywnego profilu na platformie społecznościowej Meta (Facebook).
13. Kursantki, w ramach Programu, mogą skorzystać z dostępu do dedykowanej grupy na platformie społecznościowej Meta (Facebook), służącej komunikacji oraz udostępniającej dodatkowe materiały edukacyjne.
§4 ZAKUP PROGRAMU
- Kursantka chcąca nabyć dostęp do Programu, dokonuje wpłaty na konto Fundacji, tzw. Cegiełki, w wysokości 300,00 zł poprzez stronę Fundacji: https://fundacjakobietaniezalezna.pl/wesprzyj-fundacje/ . Cegiełka wspiera realizację celów statutowych Fundacji.
- Klientka ma do wyboru opcję płatności 100% lub rozłożenia na dwie raty:
I. I rata 150,00zł – płatna przy zakupie,
II. II rata 150,00zł – płatna w terminie do 27 września 2022r., przelewem na konto Fundacji.
- Brak wpłaty drugiej raty w wyżej wymienionym terminie powoduje, że Kursantka traci prawo do udziału w dalszej części kursu. Jeśli jednak Kursantka chce nadal kontynuować kurs – powinna skontaktować się z Zarządzającymi Programem, pod adresem: womentoringfkn@fundacjakobietaniezalezna.pl.
- Zakup dostępu do Programu wymaga zaakceptowania niniejszego Regulaminu.
- Akceptacja Regulaminu i dokonanie zapłaty jest równoznaczne z zawarciem umowy o świadczenie usług pomiędzy Kursantką a Fundacją.
- Kursantka po opłaceniu Cegiełki, otrzymuje potwierdzenie uczestnictwa w Programie na wskazany przez siebie adres mailowy.
§5 OBOWIĄZKI KURSANTKI
Kursantka jest zobowiązana do:
-
-
- Przestrzegania zasad Regulaminu.
- Uczestniczenia w zaplanowanych treningach i spotkaniach mentorskich online na żywo, zgodnie z harmonogramem.
-
-
- Zgłaszania Zarządzającym Programem niemożności uczestnictwa w zaplanowanych spotkaniach.
- Dostosowania swojego sprzętu do wymagań technicznych Programu – posiadania urządzenia z dostępem do Internetu, obsługującego platformę Zoom oraz aktywnego profilu na platformie społecznościowej Meta (Facebook), sprawnego mikrofonu oraz kamery.
- Korzystania z Programu zgodnie z jego przeznaczeniem.
-
§6 OBOWIĄZKI ZARZĄDZAJĄCYCH PROGRAMEM
Zarządzające Programem są zobowiązane do:
-
-
- Przedstawienia Kursantkom kompleksowej informacji na temat działania Programu.
- Zapewnienia Kursantkom dostępu do Programu.
- Przeprowadzania spotkań mentorskich i treningów online na żywo, zgodnie z założeniami i harmonogramem Programu.
- Informowania Kursantek o wszelkich zmianach Programu lub harmonogramu.
- Przyjmowania od Kursantek informacji o ich nieobecności na spotkaniach mentorskich lub treningach.
- Podejmowania odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych w celu ochrony Programu przed utratą, uszkodzeniem oraz nieautoryzowanym dostępem do niego lub jego wykorzystaniem.
- Sprawowania opieki nad prawidłowym działaniem Programu.
-
§7 REKLAMACJE
-
-
- Fundacja jest odpowiedzialna względem Kursantek za wady w działaniu i funkcjonowaniu Programu.
- Kursantka ma prawo do złożenia reklamacji w związku z korzystaniem z Programu.
- Reklamacja powinna zostać przesłana na adres mailowy Zarządzających Programem podany w niniejszym Regulaminie.
- Zarządzające Programem odpowiadają na kompletną reklamację w terminie do 14 dni
od otrzymania reklamacji i poinformuje Kursantkę o dalszym postępowaniu.
-
§8 KONSUMENCKIE ODSTĄPIENIE OD UMOWY
-
-
- Kursantce będącej Konsumentką lub Przedsiębiorczynią na prawach konsumenta, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.
- Jednakże w związku z tym, że Program jest Produktem elektronicznym, zgodnie z przepisami ustawy o prawach konsumenta, prawo do odstąpienia od umowy, nie przysługuje w stosunku do produktów elektronicznych, o czym Kursantka jest informowana przed zakupem.
- Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, wystarczy złożyć mailowo oświadczenie.
- Fundacja, w przypadku skutecznego odstąpienia od umowy przez Kursantkę, ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia Kursantki o odstąpieniu od umowy, zwrócić wszystkie dokonane przez nią płatności.
- Fundacja dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użyła Kursantka, chyba że wyraźnie zgodziła się ona na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niej z żadnymi kosztami.
-
§9 PRAWA AUTORSKIE
-
-
- Wszelkie treści, zdjęcia, materiały elektroniczne dostarczone, udostępnione lub dostępne w Programie, są chronione prawami autorskimi. Nie mogą być udostępniane, powielane, wykorzystywane w celach publicznych lub komercyjnych bez pisemnej zgody Fundacji.
- Fundacja udziela Kursantce niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji na korzystanie z udostępnionych treści i materiałów wyłącznie na własny użytek i zgodnie z ich przeznaczeniem, na czas uczestnictwa w Programie.
- Kursantka zobowiązana jest odpowiednio zabezpieczyć udostępnione treści i materiały przed ich udostępnieniem innym podmiotom.
-
§10 DANE OSOBOWE I PLIKI COOKIES
Zasady dotyczące przetwarzania danych zostały opisane w Polityce prywatności, która znajduje się pod adresem: https://fundacjakobietaniezalezna.pl/polityka-prywatnosci/.
§11 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
-
-
- Fundacja zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn, np.: zmiany przepisów prawa.
- W przypadku, gdyby jakiekolwiek postanowienie niniejszego Regulaminu okazało się niezgodne z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa i naruszające interesy konsumentów, Fundacja deklaruje zastosowanie wskazanego, poprawnego postanowienia.
- Rozstrzyganie sporów pomiędzy Fundacją a Kursantką będącą Konsumentką, zostaje poddane sądowi właściwemu dla Kursantki.
- Rozstrzyganie ewentualnych sporów pomiędzy Fundacją a Kursantką, która nie jest Konsumentką, zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Fundacji.
- Kursantka będąca Konsumentką ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
-
I. zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy,
II. zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu,
III. bezpłatnego skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
6. Konsumentka może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
7. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.
Regulamin jest wersją z dnia 31.07.2022 r.
-