×

„W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.”

 Paulo Coelho

 

Za co pokochałam taniec i dlaczego pozwoliłam, aby stał się on moim nauczycielem i wiernym towarzyszem?

 

Taniec to nie tylko forma ruchu. To doskonała terapia, rozrywka i metoda nauki. I nie mam tu na myśli nauki kroków. Taniec naładował mnie pozytywną energią i motywacją, wprowadził w moje życie dobre wibracje, nauczył dyscypliny, planowania, produktywności i zmienił mój sposób myślenia. Dzięki niemu mogłam odkryć siebie i wyrazić bez skrępowania to, co we mnie drzemie.

 

Czy zdawałaś sobie sprawę z tego, że każda z nas jest w stanie wytańczyć sobie lepsze życie? To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz taniec do swoich celów 🙂

 

Zrób sobie prezent i zatrudnij najlepszego nauczyciela na świecie – TANIEC.

 

Dlaczego taniec…

 

Człowiek ma kontakt z otaczającym go światem poprzez ciało ludzkie. Taniec rodzi się z połączenia ciała z rytmem i ruchem. Od wieków taniec stanowił w różnych systemach wychowania rolę kształcącą w sensie fizycznym, psychicznym i społecznym.

 

Taniec otwiera na drugiego człowieka, wyrabia estetykę i elegancję ruchu. Jest doskonałą metodą wyżycia się i w ten sposób poprawia samopoczucie, kondycję, sprawność fizyczną i w konsekwencji zdrowie. Taniec wspomaga wszechstronny, harmonijny rozwój organizmu ludzkiego. Jest też jednym ze sposobów przeżywania i przekazywania  emocji.

 

Każda forma tańca jest równie korzystna. Większość z nas poszukuje odpowiedniej dla siebie formy aktywności, czegoś co sprawi nam radość. A tak się składa, że taniec to czysta radość!

 

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego powinnaś tańczyć? Przeczytaj, weź to, co najcenniejsze dla siebie i doświadczaj!

 

Zwiększa energię

 

Zdarzają Ci się dni, w których brakuje Ci siły? Taniec pomoże Ci je odzyskać! Wiele badań potwierdza, że cotygodniowe ćwiczenia oparte na tańcu doładują Cię mocą, poprawią ogólną wydajność i poziom energii fizycznej.

 

Uczy wytrzymałości, cierpliwości i poprawia elastyczność

 

Taniec poprawia naszą zdolność do większego niż zwykle zakresu ruchu wszystkich grup mięśni. Już po kilku zajęciach odkryjesz mięśnie i obszary swojego ciała, o których nie miałaś pojęcia. Kiedy zaczynamy regularnie tańczyć, nabieramy świadomości własnego ciała i zaczynamy inaczej chodzić, siadać.

 

Taniec uczy nasze mięśnie utrzymywania ciężaru naszego własnego ciała. Regularny taniec jest idealnym sposobem na zwiększenie wytrzymałości i odporności

 

Kiedy zaczynamy zgłębiać tajniki naszego ruchu, skupiamy się na poszczególnych krokach to trenujemy też naszą cierpliwość. Tancerze potrafią godzinami ćwiczyć jeden gest ręką, co dla ludzi z boku często postrzegane jest jako szaleństwo 😉

 

Mogę Ci z pewnością przekazać, że kilkanaście lat tańca sportowego nauczyło mnie ogromnej cierpliwości i wytrwałości, które przekładają się na każdą sferę życia.

 

Taniec – prosta droga do szczęścia

 

Czy przyglądałaś się kiedyś uważnie osobie, która tańczy? Uśmiech podczas tańca, to zupełnie naturalna czynność. Taniec niezależnie od wieku, poziomu sprawności czy sytuacji życiowej, wyzwala w nas dziecięcą radość. Pozwala nam się dobrze bawić, dbając jednocześnie o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

 

Eliminuje stres i depresję

 

Jako dziecko byłam bardzo zamkniętą osobą. Trudno mi było nawiązać relacje. Taniec, krok po kroku, otwierał mnie na świat i ludzi. Zwiększał moją pewność siebie i poczucie własnej wartości.

 

Badania potwierdzają moje osobiste doświadczenia. Terapia ruchowa oparta na tańcu nie tylko pomaga wyleczyć się z łagodnej depresji, ale też uodparnia psychikę poprzez regulację poziomu serotoniny i dopaminy w organizmie. Wysiłek fizyczny zmniejsza stres i napięcie, dlatego taniec daje poczucie ogólnego dobrego nastroju.

 

Poprawia pamięć

 

Swoją „zawodową” przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 6 lat. Mimo wielu godzin treningów dziennie, nigdy nie miałam problemów z nauką. Poza tym, że taniec każdego dnia uczył mnie dyscypliny, planowania i organizacji własnego czasu, to badania potwierdzają jeszcze jedną kwestię. Taniec poprawia pamięć, zwiększa zdolność logicznego myślenia i ułatwia przyswajanie wiedzy. Szczególnie pomocny jest w nauce matematyki. Muzyka z matematyką mają wiele wspólnego. To wbrew pozorom pokrewne dyscypliny bardzo dobrze na siebie wpływające.

 

Zwiększa inteligencję

 

Istotą inteligencji jest podejmowanie decyzji. To, co nazywamy jasnością umysłu, to nic innego, jak zdolność do podejmowania działań, które wymagają podejmowania szybkich decyzji. Kiedy tańczysz musisz przewidywać ruchy partnera i swojego ciała. Pracując nad tańcem, zwiększasz swój poziom inteligencji!

 

Podczas każdej lekcji tańca rzucasz swojemu mózgowi wyzwanie. Stymulujesz tworzenie się nowych połączeń między komórkami.

 

Czy taniec jest dobrym nauczycielem?

 

Przekonałam Cię choć w minimalnym stopniu, ile jesteś w stanie nauczyć się od tańca? Ile korzyści wytańczysz dla siebie zależy od… CIEBIE. Nie od stylu tanecznego, instruktora, partnera, kondycji, wieku…

 

W każdym drzemią ogromne możliwości. Tylko od Ciebie zależy czy pozwolisz im się obudzić i zatańczyć razem z Tobą.

 

 

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.”

 Paulo Coelho

 

 

 Bożena Halupczok

Tancerka, copywriterka, nauczycielka

Mama, fanka pozytywnego myślenia,

 która nie lubi stać w miejscu

– jak na tancerkę przystało😉 

 

https://bozenahalupczok.pl/