2 ETAP “ZDROWIE”
styczeń, luty, marzec
6.01 – 31.03.2025 r.
Przeczytaj uważnie całe zasady 2 etapu V edycji Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna. Wiemy, że żyjemy szybko i wielu z nas czyta pobieżnie informacje, jednak w Wyzwaniu chodzi również o UWAŻNOŚĆ i przestrzeganie zasad.
Najważniejsze punkty możesz zanotować w swoim zeszycie lub wydrukować i powiesić je w widocznym miejscu. Zobacz również PAKIET WAŻNYCH WSKAZÓWEK I UWAG, które umieściliśmy bezpośrednio pod zasadami na 2 etap.
WAŻNE!
W momencie rozpoczęcia II etapu należy zdecydować, którą formę wybieramy (ścieżka główna bieg,czy ścieżka alternatywna – marsz). Zgodnie z wyborem należy odpowiednio oznaczyć rodzaj treningu w aplikacji, za pomocą której realizujemy treningi.
STYCZEŃ 2025
TRENING + NOTATKA TRENINGOWA + WDZIĘCZNOŚĆ + WODA + PLANK + BADANIA + NAGRADZANIE + KSIĄŻKA + KOMENTARZ (DODATKOWE POSTY) + KOMENTARZ PONIEDZIAŁKOWY
- TRENING
ŚCIEŻKA GŁÓWNA – BIEGANIE
Od 6 do 31 stycznia biegasz każdego dnia minimum 3 km w maksymalnie 35 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem). Jeżeli danego dnia nie możesz wykonać zadania, to kolejnego pokonujesz dystans minimum 6 km w maksymalnie 70 min bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem).
ŚCIEŻKA ALTERNATYWNA – MASZEROWANIE
Od 6 do 31 stycznia maszerujesz każdego dnia minimum 3 km w maksymalnie 40 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem). Jeżeli danego dnia nie możesz wykonać zadania, to kolejnego pokonujesz dystans minimum 6 km w maksymalnie 80 min bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem).
WAŻNE:
W obu ścieżkach możesz opuścić tylko 1 dzień z rzędu, dwóch opuszczonych dni nie można nadrobić. Nie można wykonać treningu na bieżni mechanicznej.
Nie możesz robić treningów na zapas, możesz nadrabiać tylko ten, który został poprzedniego dnia pominięty. Jeżeli chcesz, możesz biegać lub chodzić więcej, nie ustalamy maksimum.
Każdy trening w Wyzwaniu musi być zarejestrowany przez aplikację MapMyRun i/lub Strava (nie trzeba korzystać z płatnej wersji aplikacji).
W całym etapie możesz realizować tylko jedną ścieżkę treningową. To Ty określasz, którą ścieżkę wybierasz w danym etapie.
Dobra wiadomość jest taka, że realizując ścieżkę główną mieścisz się również w zasadach ścieżki alternatywnej. Możesz w każdej chwili zboczyć na tę, w której jest maszerowanie. W drugą stronę to nie działa, więc nie możesz przeskakiwać w trakcie etapu między ścieżkami. Podczas wysyłania dowodów tego etapu zaznaczysz w formularzu, z której ścieżki ostatecznie korzystałaś/eś.
- ZESZYT
W swoim zeszycie wyzwaniowym, po każdym treningu zapisujesz następujące zdanie jako notatkę treningową:
“(Data) Dzisiaj pokonałam/łem X km w X minut. Jestem niezwykle wytrwałą i konsekwentną osobą!”
- WDZIĘCZNOŚĆ
W zeszycie wyzwaniowym codziennie zapisujesz jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczna/wdzięczny. W tym samym miejscu, w którym wpisujesz notatkę treningową, zapisujesz zdanie o wdzięczności, które rozpoczyna się słowami:
“Dzisiaj jestem wdzięczna/wdzięczny za………”
- WODA
Codziennie po przebudzeniu wypijasz minimum 1 szklankę wody (szklanka to 250 ml).
Woda nie powinna być gazowana i nie może zawierać dodatku cukru, miodu, słodzików ani syropów owocowych lub słodzonych.
- PLANK
Każdego dnia wykonujesz ćwiczenie o nazwie plank (deska).
Robisz 3 serie po 10 sekund każda, a pomiędzy seriami robisz 30 sekund przerwy.
Podpowiedź: w “Pakiecie wskazówek” jest link do nagrania, na którym możesz zobaczyć, jak wykonać prawidłowo takie ćwiczenie.
- BADANIA PROFILAKTYCZNE
W styczniu zaplanuj w swoim kalendarzu daty badań lekarskich i zaległych wizyt u specjalistów, które wykonasz w tym roku. Zaznacz je jako działania priorytetowe dla Ciebie. To od Ciebie zależy, jakiego typu będą to badania i kiedy je zrealizujesz.
Jeżeli możesz, już dziś umów się na wizytę do lekarza, aby wykonać badania kontrolne.
Podpowiedź: W tym artykule znajdziesz przykłady podstawowych badań, które możesz dodać do swojej listy: https://fundacjakobietaniezalezna.pl/kobieta-niezalezna-dba-o-siebie-i-swoje-zdrowie/
Warto skorzystać z rządowego programu badań profilaktycznych 40+.
Więcej informacji znajdziesz pod poniższym linkiem:
Program Profilaktyka 40 PLUS | Pacjent
- NAGRADZANIE SIĘ
Wyznacz sobie nagrodę za ukończenie 2 etapu Wyzwania FKN. Nagroda ma być dla Ciebie. Ma być w zasięgu Twojego portfela i jednocześnie na tyle atrakcyjna, żeby motywować Cię do działania. To Twoja nagroda – Ty decydujesz. Najlepiej wiesz, o czym marzysz i co sprawi Ci radość!
15 stycznia 2025 r. przed 8.00 rano pojawi się na fanpage’u Fundacji Kobieta Niezależna post ze zdjęciem i sygnałem do wpisania komentarza, w którym podzielisz się nagrodą jaką przyznasz sobie za ukończenie 2 etapu Wyzwania FKN. Masz czas do godziny 23:59 tego samego dnia, aby pod postem umieścić komentarz o treści:
“Biorę udział w rocznym Wyzwaniu FKN i obecnie realizuję jego drugi etap. Jako nagrodę za ukończenie tego etapu … (tu wpisz, co zrobisz dla siebie).”
- KSIĄŻKA
W styczniu do Twoich zadań należy przeczytanie jednej z niżej wymienionych książek:
- Rosnąc w siłę – Brene Brown
- Coffee Self-Talk – Kristen Helmstetter
- Asertywna i spełniona – Kamila Rowińska (poprzedni tytuł “Kobieta Asertywna”)
- 7 dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji – Anna Maruszeczko
- Zdrowie zaczyna się od jedzenia – Melissa Hartwig
- Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE – Phil Knight
- 12 tygodniowy rok – Brian P Moran, Michael Lennington
- Pełna moc możliwości – Jacek Walkiewicz
- Glukozowa rewolucja – Jessie Inchauspe
W swoim zeszycie (tym samym, w którym wpisujesz notatkę treningową oraz sesje wdzięczności) zapisujesz 10 lekcji (wniosków dla siebie) z wybranej przez Ciebie książki.
31 stycznia 2025 r. przed godziną 8.00 rano pojawi się na fanpage’u Fundacji Kobieta Niezależna post ze zdjęciem i sygnałem do publikacji lekcji. Masz czas do godziny 23:59 tego samego dnia, aby umieścić komentarz ze swoimi lekcjami pod tym postem o treści:
W tym miesiącu przeczytałam/przeczytałem książkę (podaj tytuł i autora). Moje 10 lekcji z czytania tej książki, to: (tu wpisz swoje lekcje)
- POST PONIEDZIAŁEK
Raz w tygodniu, w poniedziałek przed godziną 8:00 rano na fanpage’u Fundacji Kobieta Niezależna pojawi się post z podsumowaniem. Masz czas do 23:59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:
“Biorę udział w rocznym Wyzwaniu Fundacji Kobieta Niezależna, dzięki czemu dbam o swój rozwój. Pokonałam/pokonałem dotychczas łącznie X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumna/dumny! Dzisiaj jestem wdzięczna/wdzięczny za (tutaj wpisz jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczna/wdzięczny).”
Tak może wyglądać przykładowa grafika poniedziałkowego postu:
LUTY 2025
TRENING + NOTATKA TRENINGOWA + WDZIĘCZNOŚĆ + WODA + PLANK + PRZEKONANIA + 2 x FILM + KOMENTARZ (dodatkowe posty) + KOMENTARZ PONIEDZIAŁKOWY
- TRENING
BIEGANIE
Od 1 do 28 lutego biegasz każdego dnia minimum 4 km w maksymalnie 40 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem). Jeżeli danego dnia nie wykonasz treningu, to kolejnego pokonujesz dystans minimum 6 km w maksymalnie 65 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem).
MASZEROWANIE
Od 1 do 28 lutego maszerujesz każdego dnia minimum 4 km w maksymalnie 50 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem). Jeżeli danego dnia nie możesz wykonać zadania, to kolejnego pokonujesz dystans minimum 6 km w maksymalnie 75 min bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem).
- ZESZYT
W swoim zeszycie wyzwaniowym, po każdym treningu zapisujesz następujące zdanie jako notatkę treningową:
“(Data) Dzisiaj pokonałam/łem X km w X minut. To łącznie X km od startu Wyzwania. To pokazuje, że jestem w stanie wytrwać w każdym wyzwaniu, jakie wybieram.”
- WDZIĘCZNOŚĆ
W zeszycie wyzwaniowym codziennie zapisujesz jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczna/wdzięczny. W tym samym miejscu, w którym wpisujesz notatkę treningową, zapisujesz zdanie o wdzięczności, które rozpoczyna się słowami:
“Dzisiaj jestem wdzięczna/wdzięczny za….”
- WODA
Codziennie wypijasz minimum 2 szklanki wody (szklanka to 250 ml).
Woda nie powinna być gazowana i nie może zawierać dodatku cukru, miodu, słodzików ani syropów owocowych lub słodzonych.
- PLANK
Każdego dnia wykonujesz ćwiczenie o nazwie plank (deska).
Robisz 3 serie po 15 sekund każda, a pomiędzy seriami robisz 30 sekund przerwy.
- PRZEKONANIA
W lutym w zeszycie wyzwaniowym napisz listę swoich pozytywnych cech i osiągnięć. Przypomnij sobie dlaczego są ważne i jak przyczyniły się do Twojego rozwoju. Jeśli w trakcie tego zadania pojawią się w Twojej głowie hamujące przekonania, to przekształć je w pozytywne i realistyczne przekonania, które wzmacniają Twoją pewność siebie. To proste ćwiczenie pomoże Ci budować pozytywne myślenie oraz odporność psychiczną.
Zachęcamy do tego, by zadanie zrealizować 2 lutego 2025 w dniu Pozytywnego Myślenia.
Wskazówki do wykonania tego zadania znajdziesz tutaj Pobierz PDF, a o tym czym są przekonania i jak z nimi pracować przeczytasz tutaj Pobierz PDF.
- FILM
W lutym potrzebujesz obejrzeć 2 inspirujące filmy i podzielić się 2 lekcjami z każdego z wybranych. Oto tytuły filmów do wyboru:
- Zabójczy cukier (dokument 2016)
- Ukryte działania (2016, USA)
- Bogowie (2014, PL)
- Pływaczki (2022, USA)
- Najlepszy (2017, PL)
- Johnny (2022, PL)
- W głowie się nie mieści (2015, USA)
- Człowiek od środka odc. 3 sezon 1 Energia z pożywienia (Netflix)
W swoim zeszycie wyzwaniowym zapisujesz po 2 lekcje z dwóch wybranych przez Ciebie filmów. Jedna lekcja to około 2 zdania.
28 lutego 2025 r. przed godziną 8.00 rano pojawi się na fanpage’u Fundacji Kobieta Niezależna post ze zdjęciem i sygnałem do publikacji lekcji. Masz czas do godziny 23:59 tego samego dnia, aby umieścić komentarz ze swoimi lekcjami pod tym postem o treści:
“W tym miesiącu obejrzałam/obejrzałem filmy (podaj tytuły). Moje lekcje z tych filmów to: (tu wpisz swoje lekcje).”
- POST PONIEDZIAŁEK
Raz w tygodniu, w poniedziałek przed godziną 8:00 rano na fanpage’u Fundacji Kobieta Niezależna pojawi się post z podsumowaniem. Masz czas do 23:59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:
“Biorę udział w rocznym Wyzwaniu Fundacji Kobieta Niezależna, dzięki czemu dbam o swój rozwój. Pokonałam/pokonałem dotychczas łącznie X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumna/dumny! Dzisiaj jestem wdzięczna/wdzięczny za (tutaj wpisz jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczna/wdzięczny).”
MARZEC 2025
TRENING + NOTATKA TRENINGOWA + WDZIĘCZNOŚĆ + WODA + WARZYWA + PLANK + KSIĄŻKA + KOMENTARZ (dodatkowe posty) + KOMENTARZ PONIEDZIAŁKOWY
- TRENING
BIEGANIE
Od 1 do 31 marca biegasz każdego dnia minimum 4 km w maksymalnie 35 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem). Jeżeli danego dnia nie wykonasz treningu, to kolejnego pokonujesz dystans minimum 6 km w maksymalnie 60 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem).
MASZEROWANIE
Od 1 do 31 marca maszerujesz każdego dnia minimum 4 km w maksymalnie 45 minut bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem). Jeżeli danego dnia nie możesz wykonać zadania, to kolejnego pokonujesz dystans minimum 6 km w maksymalnie 70 min bez przystanków (podczas 1 treningu, jednym ciągiem).
- ZESZYT
W swoim zeszycie wyzwaniowym, po każdym treningu zapisujesz następujące zdanie jako notatkę treningową:
“(Data) Dzisiaj pokonałem/am X km. Moje zaufanie do siebie rośnie! Łącznie od początku Wyzwania to już X km.”
- WDZIĘCZNOŚĆ
W zeszycie wyzwaniowym codziennie zapisujesz jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczna/wdzięczny. W tym samym miejscu, w którym wpisujesz notatkę treningową, zapisujesz zdanie o wdzięczności, które rozpoczyna się słowami:
“Dzisiaj jestem wdzięczna/wdzięczny za …. .”
- WODA
Codziennie wypijasz minimum 3 szklanki wody (szklanka to 250 ml).
Woda nie powinna być gazowana i nie może zawierać dodatku cukru, miodu, słodzików ani syropów owocowych lub słodzonych.
- WARZYWA
W marcu każdego dnia jeden ze swoich posiłków zastępujesz porcją warzyw lub warzyw i owoców.
Codziennie spożywasz jeden posiłek lub przekąskę całkowicie warzywną lub warzywno-owocową. Może on przyjąć postać surową lub gotowaną, jeśli masz taką potrzebę.
- PLANK
Każdego dnia wykonujesz ćwiczenie o nazwie plank (deska).
Robisz 3 serie po 20 sekund każda, a pomiędzy seriami robisz 30 sekund przerwy.
- KSIĄŻKA
W marcu potrzebujesz też przeczytać jedną z wymienionych książek:
- 7 dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji – Anna Maruszeczko
- Dlaczego śpimy – Matthew Walker
- Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu – Sophie Mort
- Najlepszy – Łukasz Grass
- 7 nawyków szczęśliwej rodziny – Stephen R. Covey, Sandra Merrill-Covey
- Zasługujesz na sukces – Kamila Rowińska
- Fenomen poranka – Hal Elrod
- Jedz i biegaj – Scott Jurek
- Śpij, jedz i ruszaj się – Satchin Panda
- Menopauza. Podróż do esencji kobiecości – Agnieszka Maciąg
Ty wybierasz, którą chcesz przeczytać.
W swoim zeszycie wyzwaniowym zapisujesz 10 lekcji z wybranej przez Ciebie książki.
30 marca 2025 r. przed godziną 8.00 rano pojawi się na fanpage’u Fundacji Kobieta Niezależna post ze zdjęciem i sygnałem do publikacji lekcji. Masz czas do godziny 23:59 tego samego dnia, aby umieścić komentarz ze swoimi 10 lekcjami pod tym postem o treści:
W tym miesiącu przeczytałam/przeczytałem książkę (podaj tytuł i autora). Moje 10 lekcji z czytania tej książki, to: (tu wpisz swoje lekcje).
- POST PONIEDZIAŁEK
Raz w tygodniu, w poniedziałek przed godziną 8:00 rano na fanpage’u Fundacji Kobieta Niezależna pojawi się post z podsumowaniem. Masz czas do 23:59 tego samego dnia, aby w komentarzu dodać informację:
“Biorę udział w rocznym Wyzwaniu Fundacji Kobieta Niezależna, dzięki czemu dbam o swój rozwój. Pokonałam/pokonałem dotychczas łącznie X kilometrów i jestem z siebie bardzo dumna/dumny! Dzisiaj jestem wdzięczna/wdzięczny za (tutaj wpisz jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczna/wdzięczny).”
PAKIET WAŻNYCH WSKAZÓWEK I UWAG DOTYCZĄCYCH ZASAD NA CAŁY 2 ETAP:
TRENING:
Możesz opuścić tylko 1 dzień z rzędu, dwóch opuszczonych dni nie można nadrobić. Nie możesz robić treningów na zapas, możesz nadrabiać tylko ten, który został pominięty poprzedniego dnia. Jeżeli chcesz, możesz biegać więcej, ale musisz zmieścić się w maksymalnym czasie.
Nie można wykonać treningu na bieżni mechanicznej. Każdy trening w Wyzwaniu musi być zarejestrowany przez aplikację MapMyRun i/lub Strava (nie trzeba korzystać z płatnej wersji aplikacji). Osoby maszerujące muszą pamiętać o zmianie treningu w aplikacji z biegu na marsz/ spacer.
WDZIĘCZNOŚĆ:
Pamiętaj, że jeżeli biegasz co drugi dzień Wyzwania, to wpisy o wdzięczności muszą pojawić się codziennie, również w dni, w których nie było treningu.
Praktykowanie wdzięczności pozwala zmienić perspektywę. Dzięki niej dostrzegamy to, co mamy i potrafimy cieszyć się życiem. Tutaj zobaczysz, jak można praktykować wdzięczność: https://youtu.be/H49vN3goL0s
WODA:
Wodę możesz pić ciepłą. Możesz do niej dodać trochę wyciśniętego soku z cytryny lub limonki, plasterek owocu lub ogórka albo liść mięty. Zachęcamy do rozpoczynania dnia od co najmniej 1-2 szklanek wody.
PLANK:
Tutaj możesz zobaczyć, jak wykonać prawidłowo takie ćwiczenie: https://youtu.be/wt9i-B5Yfkc
Codzienne wykonywanie tego ćwiczenia wzmocni twoje mięśnie odpowiedzialne za postawę podczas biegania, chodzenia i stania.
KOMENTARZE POD POSTAMI:
Pamiętaj, że żadnego zamieszczonego komentarza wyzwaniowego, zarówno z poniedziałkowych postów oraz książek, filmów i innych – nie możesz edytować.
WARZYWA:
Porcja warzyw lub warzyw i owoców to na przykład: koktajle warzywne lub warzywno-owocowe, zupy wegańskie, sałatka lub garść rzodkiewek na przekąskę.
Każdy z tych roślinnych posiłków powinien zawierać co najmniej 1 warzywo.
Posiłek/przekąskę wykonaj bez dodatku: cukru, miodu, syropu klonowego, syropu z agawy, słodzika. Możesz dodać tłuszcze roślinne np. nasiona (siemię lniane), pestki (dyni), niesłodzone bakalie (orzechy, migdały). Kasze i ryże to nie są warzywa.
Jedz kolorowo, ale nie przesadzaj z ilością różnych składników. Staraj się, żeby te posiłki lub przekąski składały się z 1- 4 składników.
Przykładowy koktajl może mieć skład: szpinak, jabłko, banan, siemię lniane.
Jeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące zasad, przeczytaj FAQ na stronie Fundacji Kobieta Niezależna. Jeżeli nadal będziesz mieć wątpliwości, zadaj pytanie tutaj: bit.ly/WFKN-PytaniaDoFAQ na grupie lub wyślij nam wiadomość na adres wyzwanie@fundacjakobietaniezalezna.pl – chętnie odpowiemy.
DOWODY ZREALIZOWANIA 2 ETAPU IV EDYCJI
WYZWANIA FUNDACJI KOBIETA NIEZALEŻNA
1-3 kwietnia 2025 r. prześlesz poniższe dowody realizacji 2 etapu Wyzwania wykorzystując formularz, do którego link znajdziesz w TYM MIEJSCU w dniu 1 kwietnia 2025 r.
- Zdjęcie jednej kartki zeszytu z notatkami o tym, że że jesteś niezwykle wytrwałą i konsekwentną osobą – nazwa pliku: zeszyt “wpisz swoje nazwisko i imię”, np. zeszyt Kowalska Anna, format pliku jpg (masz miejsce na przesłanie max. 1 pliku).
- Zrzuty ekranu Twoich 10 lekcji z książki, które umieszczałaś/eś w marcu na stronie głównej facebookowego fanpage’a Fundacja Kobieta Niezależna Na zrzucie ma być widoczny komentarz, data jego umieszczenia, Twoje imię i nazwisko oraz grafika świadcząca o tym, że komentarz został wrzucony w odpowiednim miejscu – nazwa pliku: książka “wpisz swoje nazwisko i imię”, np. książka Kowalska Anna, format zrzutów jpg (masz miejsce na przesłanie max. 1 pliku).
- Zrzuty ekranu zestawienia wszystkich Twoich treningów z tego etapu w MapMyRun i/lub Strava. Każdy zaliczony dzień musi się na nim znaleźć. Rób je w cyklach tygodniowych lub miesięcznych – nazwa pliku: daty treningu “wpisz swoje nazwisko i imię”, np. 2025.01.01-31 Kowalska Anna, format zrzutów jpg (masz miejsce na przesłanie max. 8 plików).
- Zrzut ekranu Twoich lekcji z filmów, które umieszczałaś/eś na stronie głównej facebookowego fanpage’a Fundacja Kobieta Niezależna Na zrzucie ma być widoczny komentarz, data jego umieszczenia, Twoje imię i nazwisko oraz grafika świadcząca o tym, że komentarz został wrzucony w odpowiednim miejscu – nazwa pliku: film “wpisz swoje nazwisko i imię”, np. film Kowalska Anna, format zrzutów jpg (masz miejsce na przesłanie max. 1 pliku).
DOWODY:
Zrzuty ekranu każdego komentarza radzimy robić od razu po publikacji.
Jeżeli na Twoich zrzutach widać inne treningi, które nie zaliczają się do Wyzwania możesz skreślić je kolorem np. w programie Paint.
Jeśli ilość zrzutów zestawienia treningów przekracza dopuszczalną łączną ilość plików z aktywności wyzwaniowej całego etapu, to połącz je w kolaż.
Dowody możesz przygotowywać na koniec każdego miesiąca i trzymać je na komputerze w zadedykowanym ku temu specjalnym folderze. Będzie Ci łatwiej je później odnaleźć.
Pod uwagę będą brane tylko te dowody, które zostały wysłane przez link. Nie wysyłaj dowodów żadną inną drogą.
Jeżeli nie zrealizowałaś/eś założeń CAŁEGO etapu, prosimy NIE WYSYŁAJ plików na koniec etapu. To, co wypracowałaś/wypracowałeś to Twoje – ciesz się z tego!
Zespół Wolontariuszy FKN weryfikuje dowody realizacji Wyzwania po przesłaniu dowodów w określonym zasadami czasie i nie udziela odpowiedzi na indywidualne zapytania wysyłane w prywatnych wiadomościach w trakcie trwania poszczególnych etapów.
Poniżej przykładowy zrzut ekranu. Zwróć uwagę, że w prawym górnym rogu powinno widnieć Twoje zdjęcie. Na zrzucie widoczna jest data, dystans, czas oraz sport, jaki się uprawiało. TO SĄ INFORMACJE, KTÓRE NAS INTERESUJĄ.
Jeżeli w MapMyRun i/lub Strava masz inne zdjęcie, a na Facebooku inne, to postaraj się uporządkować swoje profile tak, aby zdjęcia były jednakowe w danym etapie.
Przykładowe zdjęcie zrzutu z treningów:
Przykładowy zrzut ekranu z komentarza pod postem Fundacji Kobieta Niezależna może wyglądać tak:
UWAGA:
- Link służący do przesyłania dowodów będzie aktywny od 1 do 3 kwietnia 2025 r.
- Jeżeli wyślesz pliki graficzne w inny dzień niż 1- 3 kwietnia 2025 r., nie zaliczysz tego etapu.
- Jeżeli wyślesz pliki graficzne jako załącznik do maila lub w sposób inny niż poprzez załączony link z przekierowaniem do formularza udostępnionego przez FKN, nie zaliczysz tego etapu.
- Wyzwanie nie jest miejscem na narzekanie na warunki Wyzwania. Prosimy, nie pisz do nas, aby zasady zostały zmodyfikowane.
- Do rejestracji treningów biegowych możesz używać wyłącznie aplikacji MapMyRun i/lub Strava. Żadna inna aplikacja do mierzenia Twoich treningów nie będzie brana pod uwagę. Tak jak nie będziemy za Ciebie biegać i czytać książek, tak też nie będziemy za Ciebie instalować aplikacji. Bądź człowiekiem proaktywnym! Szukaj, szperaj, sprawdzaj różne konfiguracje, aby dojść do celu. Tak jak w życiu, tak i w Wyzwaniu, nie dostaniesz gotowych rozwiązań. Znajdź je!
- Jeśli chcesz, aby Twój bieg był dłuższy niż ten wymagany w Wyzwaniu, wyłącz aplikację przed upływem czasu wymaganego przez zasady Wyzwania. Nie będziemy wyciągać średniej prędkości z biegów.
Możesz włączyć ponownie aplikację, jeżeli masz na to ochotę. W Wyzwaniu ustalamy minimalny dystans i maksymalny czas. Możesz biegać więcej, jednak pamiętaj o tym, co należy dokumentować do celów Wyzwania. Zasady są jasne. - Jeżeli po opuszczeniu jednego dnia treningu, nie zrobisz treningu kolejnego dnia według zasad, nie przejdziesz do kolejnego etapu. Nie możesz tego nadrobić trzeciego dnia, ani robić kilometrów wcześniej „na zapas”.
- Wszystkie czasy, które są podane w tym dokumencie dotyczą strefy czasowej obowiązującej w Polsce – Central European Time (CET). Jeśli mieszkasz w innej, musisz dopasować się do Polskiej. Jeśli to nie jest dla Ciebie możliwe, nie realizuj Wyzwania.
- Jeżeli wskazana w zasadach aplikacja nie zarejestruje Twojego treningu, chociaż go zrobiłaś/zrobiłeś, zrób go jeszcze raz. Potrzebujesz mieć dowód wykonania treningu.
- Jeśli nie masz czegokolwiek, co nie pozwala Ci trzymać się wytycznych, prosimy nie oczekuj, że zmienimy wytyczne do realizacji Wyzwania.
- Jeżeli szukasz inspiracji to zapraszamy Cię na Grupę Wyzwanie Fundacji Kobieta Niezależna. Szukając na Grupie informacji dotyczących zasad aktualnej edycji Wyzwania, zwróć uwagę na datę publikacji tych informacji, ponieważ może się zdarzyć, że będą one dotyczyć poprzedniej edycji Wyzwania.
- Jeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące zasad, przeczytaj FAQ na stronie Fundacji Kobieta Niezależna.
- Jeżeli nadal będziesz mieć wątpliwości, zadaj pytanie na Grupie Wyzwanie Fundacji Kobieta Niezależna lub tutaj: bit.ly/WFKN-PytaniaDoFAQ.
- Jeśli chcesz zadać nam pytanie lub wysłać nam wiadomość skorzystaj z oficjalnej drogi kontaktu z nami: wyzwanie@fundacjakobietaniezalezna.pl .
Pamiętaj, aby trzymać się zasad. To pomaga!
Powodzenia i trzymamy kciuki!
Kamila Rowińska – Założycielka Fundacji Kobieta Niezależna
Agnieszka Nowakowska – Prezeska Fundacji Kobieta Niezależna
Zespół wolontariuszek Wyzwania Fundacji Kobieta Niezależna:
Edyta Kijak
Luiza Sawicka-Pietraczuk
Dagmara Gajewska – Rachowska
Ewelina Mączka
Kinga Kucharska – Michta
oraz cały zespół FKN.